22 Temmuz 2016 Tarihli Duyurular


22 TEMMUZ 2016 TARİHLİ DUYURULAR

1)  KDV Beyannameleri ile istenen “ Belge Sayısı Tablosu “ beyannameden kaldırılmıştır. İlgili GİB duyurusuna erişmek için tıklayınız.

2) TÜRMOB Başkanlığı  tarafından  Haziran ayına ait Beyanname ve Bildirimlerin verilme sürelerinin uzatılması talebi Maliye Bakanlığı’na iletilmiştir. İlgili başvuruya ulaşmak için tıklayınız.

3) 30-31 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan SMMM sınavları ve 30 Temmuz – 8 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan YMM sınavları ileri bir tarihe ertlenmiştir. İlgili duyuruya erişmek için tıklayınız.

4) Ertelenen sınavlarla ilgili ulaşım bileti işlemleri hakkındakı TÜRMOB duyurusunu görüntülemek için tıklayınız.

5) 15 Temmuz’da ülkemizin birliğine, bütünlüğüne ve demokrasimize yönelik yapılan hain saldırı tüm SMMM ve YMM Odası Başkanlıklarının ortak bildirisi ve TÜRMOB Başkanlığının basın açıklaması ile kınanmıştır. İlgili basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız.

6) 30 Haziran 2016 tarihine kadar ödenmemiş vergi borçlarına taksitlendirme imkanı sağlayan düzenlemenin (matrah artırımı ve varlık barışını da kapsayacak şekilde ) en kısa zamanda yasalaşacağı sayın Maliye Bakanı Naci AĞBAL  tarafından 21 Temmuz 2016 tarihinde basına açıklanmıştır. İlgili açıklama için tıklayınız.

 

 Kaynak : ESMMMO
Tarih : 22 Temmuz 2016 , Cuma

  • Sosyal Medyada Paylaş